10 nasennych gadżetów, które chciałabym wypróbować – część 2

muse s opaska do medytacji

W tym wpisie znajdziesz pierwszą część gadżetów nasennych, które warte są, moim zdaniem, przetestowania. Poniżej prezentuję kolejną piątkę.

Prawdopodobnie szybkie i skuteczne zasypianie oraz pozostawianie w długim, odpowiednio fazowanym śnie dającym pełny wypoczynek, bez korzystania z wytworów nowoczesnej technologii, jest możliwie. Tak jak możliwe jest komunikowanie się z ludźmi bez pośrednictwa telefonu czy Internetu. Na wszystko jest miejsce i czas.

Zakładam jednak, że jako czytelniczka tego bloga, doświadczyłaś choćby chwilowych trudności z samodzielnym ułożeniem się do snu lub też utrzymaniem snu i właśnie teraz potrzebujesz skutecznego i szybkiego wsparcia. Zapoznaj się z tym wpisem, w którym prezentuję relaksatory i trenażery zasypiania. To właśnie brak relaksu przed snem jest jedną z przyczyn trudności w zasypianiu.

Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

1. Muse S

Muse S to inteligentna opaska na głowę, która działa jak osobisty trener medytacji. Jej zaawansowane czujniki mogą wykryć kiedy Twój umysł błądzi i wówczas dać Ci delikatne wskazówki dźwiękowe, aby przywrócić koncentrację na teraźniejszości. Z Muse S medytacja jest naprawdę prosta.

Nowa funkcja dostępna w Muse S drugiej generacji to tzw. Cyfrowa Pigułka Nasenna. Możesz ją aktywować, nosząc opaskę na głowie i wybierając jeden z dostępnych programów medytacyjnych w aplikacji. Podczas zasypiania, czujniki umieszczone w opasce monitorują aktywność Twojego mózgu, aby określić, jak blisko jesteś momentu zasypiania. Jeśli czujniki wykryją, że jesteś blisko zaśnięcia, głośność programu medytacyjnego zacznie stopniowo maleć. Jeśli natomiast wykryją, że Twój mózg jest stosunkowo aktywny, program będzie nadal odtwarzany na poziomie głośności, który wcześniej wybrałaś, wspomagając dalszy relaks i wyciszenie umysłu.

Jeśli interesuje Cie neurofeedback, to więcej o domowych urządzeniach do tej terapii, znajdziesz w tym wpisie.

2. Chłodząca nakładka na materac EightSleep

Jeśli Twoje mieszkanie nie jest klimatyzowane, masz odmienne potrzeby cieplne niż Twój partner snu albo przechodzisz menopauzę, chłodzący materac albo chłodząca nakładka na materac może uratować Ci lato, małżeństwo, a nawet zdrowie psychiczne.

EightSleep to amerykańska marka, która oferuje aktywnie chłodzące nakładki na materace. Nakładki EightSleep wykorzystują technologię Water-Cooled, która polega na cyrkulacji wody przez wbudowane w matę rurki chłodzące. Woda (ze zbiornika) jest chłodzona przez specjalne agregaty chłodnicze, które utrzymują ją w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu nakładka zapewnia skuteczne chłodzenie powierzchni materaca i redukcję dyskomfortu cieplnego podczas snu.

O innych systemach schładzania łóżka przeczytaj w tym wpisie.

3. Okulary blokujące niebieskie światło

Okulary blokujące niebieskie światło Block Blue Light SunDown Oscar blokują 100% niebieskiego światła i są przeznaczone do stosowania wieczorem w celu zwiększenia poziomu melatoniny, obniżenia poziomu stresu i poprawy jakości snu. Bursztynowe soczewki to idealna opcja zapewniająca lepsze postrzeganie kolorów niż soczewka czerwona, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ochrony przed niebieskim światłem.

Inne marki okularów do oglądania wieczorem telewizji czy przeglądania nocą smartfona znajdziesz w tym wpisie.

4. Jedwabna pościel

Cała pościel z jedwabiu to moje marzenie odkąd dowiedziałam się o cudownych właściwościach jedwabiu i jego dobroczynnym wpływie na cerę z kanału Busbee Style na YouTube. Jedwabiowi przypisuje się następujące właściwości: zmniejszenie tarcia pomiędzy skórą i tkaniną i zapobieganie zagnieceniom skóry i zmarszczkom, utrzymanie nawilżenia skóry, które sprzyja jej elastyczności, zapobieganie plątaniu się długich włosów, niski potencjał do uczuleń wrażliwej skóry.

Ponieważ jedwabna pościel to kosztowna zachcianka, dotychczas wypróbowałam tylko poszewkę z jedwabiu zakupioną przez aliexpress. Nadal zastanawiam się czy została rzeczywiście wykonana z jedwabiu morwowego. Z tego wpisu dowiesz się jak rozpoznać prawdziwy jedwab.

jedwabna pościel aliexpress lilysilk

5. Maseczka na oczy z kwasem hialuronowym

Sposób na odcięcie niepotrzebnego światła w warunkach hotelowych plus ekskluzywna pielęgnacja okolic oczu kwasem hialuronowym? Nie powiem nie. Maseczka Oki Oki łączy w sobie te funkcje. Jeszcze milej byłoby mieć poszewkę na poduszkę nasączoną kwasem hialuronowym. Też od Oki Oki.

Teraz Twoja kolej. Wymień 3 produkty, o których posiadaniu marzysz. Jedyne ograniczenie: muszą pomagać zasnąć i zdrowo spać albo pozwalać na czerpanie dodatkowych korzyści podczas snu. Pisz w komentarzu pod tym postem.

Pierwszą część listy nasennych gadżetów odnajdziesz w tym wpisie.

Słodkich snów.


Warte Twojej uwagi:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *