Jeśli próbowałaś zasnąć i spać w słuchawkach dousznych lub nausznych, wiesz że to nie jest doświadczenie do szybkiego powtórzenia. Choć wydawało Ci się, że prześpisz całą noc na wznak, to jednak wybudzałaś się, gdy tylko słuchawki uwierały Cię w ucho, przy każdej przewrotce na bok.
Jeśli kiedykolwiek marzyłaś o wygodnych słuchawkach do zasypiania, bo uwielbiasz słuchać przed snem medytacji, szumu, muzyki, dźwięków natury, dźwięku kryształowych mis, podcastu lub audiobooka, wiedz że takie istnieją. Miękkie, wygodne i praktyczne. I tak, słychać w nich wszystkie potrzebne dźwięki i łatwo je utrzymać w czystości. Używam ich sama.
Poznaj słuchawki w opasce Hoomband.
Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). Opaskę kupiłam za własne pieniądze.
Co kupujemy?
W zestawie zakupowym znajdziemy:
- opaskę,
- kabel do ładowania,
- instrukcję obsługi w języku angielskim i francuskim,
- kupon do sklepu Google Play i App Store, do pobrania aplikacji wraz z nagraniami,
- dodatkowy kupon na 10 bezpłatnych nagrań do pobrania ze strony producenta.
Wykonanie opaski
Opaska została wykonana z ciemnoniebieskiego poliestru (na zewnątrz) i zielonej bawełny (od środka). Pomiędzy tymi warstwami jest jeszcze cienka warstwa pianki. W kieszonkach, po wewnętrznej stronie opaski znajdują się słuchawki, przymocowane do opaski za pomocą rzepu oraz przycisk włącznika. Słuchawki i włącznik połączone są kablem.
Opaska pasuje do głów o obwodzie od 20 do 24 cali, co odpowiada zakresowi od 50,8 cm do 60,96 cm. Zapinana jest na rzep.
Odległość pomiędzy słuchawkami można regulować przepinając jeden lub dwa głośniki, tak aby każdy z nich umieszczony był pośrodku ucha. Nawet niewielkie przesunięcie głośnika powoduje, że gorzej słyszymy.
Głośność słuchawek jest raczej umiarkowana, co pewnie jest korzystne dla słuchu, ale denerwujące przy słuchaniu niezbyt dobrze utrwalonych nagrań.
Przycisk włącznika jest gruby. Aby wygodnie leżeć w opasce (nawet na miękkiej poduszce) należy ją ułożyć tak, by przycisk znajdował się na czole (chyba że akurat śpisz na brzuchu z twarzą w poduszce). To oznacza, że rzep łączący brzegi opaski wypadać będzie akurat na środku czoła.
Słuchawki poruszają się nieznacznie względem głowy (góra-dół) przy zmianie pozycji, zwłaszcza gdy nałożone są na długie włosy.
Leżenie na boku w tej opasce jest komfortowe. Słuchawki nie uciskają uszu.
Po wyjęciu słuchawek i przycisku włącznika, opaskę można wyprać ręcznie.
Aplikacja HoomBand
Ze sklepu Google Play lub App Store pobieramy aplikację HoomBand. Dołączony kupon pozwala na odblokowanie aplikacji, w której znajdują się nagrania pomagające zasnąć.
Aplikację należy sparować ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Poszło gładko. Parowanie najlepiej przeprowadzić w opasce na głowie, żeby słyszeć dobiegające sygnały skutecznego parowania.
W aplikacji znajdziemy opowieści, dźwięki natury, nagrania dokumentalne, medytacje, dźwięki natury, nagrania koherenecji serca, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia ziewania echokinetycznego, dźwięki ASMR, szum, nagrania w częstotliwościach Solfeggio, izochroniczne i fale delta. Jeszcze nie przesłuchałam wszystkich. Uzupełnię recenzję po zapoznaniu się z większością nagrań.
Nagrania mają długość od 17 minut do 1 ha i 11 minut i są okresowo uaktualniane, tzn. dodawane są nowe nagrania. W chwili pisania tego wpisu było łącznie 56 nagrań.
Słuchawki nie utrudniają kontaktu z otoczeniem – nie wygłuszają i nie blokują dźwięków dochodzących z zewnątrz.
Materiały audio można pobrać na telefon, aby słuchać ich w trybie samolotowym.
Na stronie www.hoomsleep.com/stories w języku angielskim, a pod adresem: www.hoomsleep.com/histoires – w języku francuskim, dostępne są dodatkowe materiały audio po podaniu adresu email. Aby otrzymać kod do pobrania dodatkowych nagrań, należy napisać recenzję.
Nagrań można słuchać zupełnie niezależnie od noszenia opaski.
Opaski można też używać osobno, jak zwykłych słuchawek (np. do spacerów z audiobookiem, podczas lotu czy jazdy pociągiem, w trakcie uprawiania jogi). Aby prawidłowo korzystać z Hoomband (do słuchania dowolnych utworów) nie potrzebujemy aplikacji.
Sterowanie i ładowanie
Przed pierwszym (a według instrukcji obsługi także każdym kolejnym) użytkowaniem opaski, należy ją ładować. W zestawie nie ma ładowarki, ale kabel do ładowania można podłączyć do dowolnej ładowarki z portem USB, w tym do laptopa.
Ładowanie trwa około 2 godzin. Podczas ładowania w przycisku włącznika świeci się zielona dioda. Światełko gaśnie, gdy urządzenie jest w pełni naładowane.
Cena
Słuchawki kupiłam przez amazon.pl, płacąc około 300 złotych. Jeśli byłaby to cena za same słuchawki, można by uznać, że opaska jest niepotrzebnie droga. Jednakże razem ze słuchawkami kupujemy dostęp do nagrań, które sprzyjają zasypianiu. Jest ich naprawdę dużo i są ciekawie przygotowane. Jedyny minus: dostępne są tylko w dwóch językach: po angielsku i po francusku.
Zalety i wady opaski
Alternatywa dla opaski Hoomband
Jeśli wydanie 300 złotych na opaskę i nagrania to dla Ciebie na dziś za dużo albo masz już świetne nagrania i potrzebujesz tylko opaski do spania, możesz rozważyć zakup innej opaski do odtwarzania audio.
Podsumowanie
Hoomband to bardzo wygodne słuchawki. Po latach używania dużych słuchawek nausznych, które ugniatały mnie w uszy podczas leżenia na boku, odczułam dużą ulgę. Nie budzę się przy zmianie pozycji do spania. Opaska nie uwiera w uszy i nie jest w niej zbyt gorąco (ale muszę dodać, że utrzymuję w sypialnię temperaturę około 18 stopni, a teraz jest zima). Prawdopodobnie w lecie opaska będzie uciążliwa, ze względu na zatrzymywanie ciepła na głowie. Nie znoszę ciepłych poduszek, więc każdy stopień ciepła więcej to gorsza jakość snu.
W swym manifeście – firma Livlab – twórca opaski Hoomband oraz opisanego przeze mnie metronomu świetlnego Dodow – deklaruje, że przy tworzeniu opaski współpracowała z hipnoterapeutami, sofrologami i lekarzami specjalizującymi się w leczeniu zaburzeń snu, a także dźwiękowcami, by stworzyć wysokiej jakości doświadczenia audio pomagające zasnąć. Nagrania w aplikacji powinny zatem skutecznie układać do snu.
Słodkich snów.
A może tu się zagłębisz?
- Paski na nos przeciwko chrapaniu. Skuteczność działania i alternatywy
- Pulsetto-Sensate-Apollo Neuro. Porównanie
- Prezentownik Świąteczny 2024
- Dlaczego jakość powietrza w sypialni jest kluczowa dla zdrowego snu? Najlepsze urządzenia i sposoby poprawy środowiska do spania
- Najlepsze słuchawki do spania w 2024 r.