Nowy trend w sypialni – kołdra bezposzewkowa

kołdra bezposzewkowa

Obserwujemy trendy sypialniane i ostatnio wpadł nam w oko trend na … kołdry bez poszewki. Są wykonane z materiału (zarówno wypełnienie, jak i powłoczka), który można w całości, bez szkody dla kołdry, prać w pralce.

Na Tik Toku trenduje Night Owl® Coverless Duvet. Kołdra Night Owl® (w wersji letniej lub całorocznej) jest dostarczana w komplecie z własną super miękką pokrywą kołdry, co oznacza, że już nigdy nie będziesz musiała zmagać się z poszwą na kołdrę. Dla jeszcze większej wygody, po prostu wrzuć Night Owl® do pralki, gdy będzie gotowa do odświeżenia, a wyschnie w zaledwie 90 minut. To dopiero ułatwi życie!

Zastrzeżenie afiliacyjne: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

Night Owl® Coverless Duvet

Wypełnienie kołdry szytej w fabryce w UE zostało wykonane w całości z poliestru Smartfil® pozyskanego z przetworzonych butelek PET. Pokrywa także zrobiona jest z poliestru. Kołdra posiada certyfikat Oekotex 100.

Producent tej kołdry jest wysoko oceniany przez Trustpilot – niezależnej platformie do zamieszczania recenzji. The Fine Bedding Company to firma, której leży na sercu zrównoważony wzrost.

kołdra bezposzewkowa night owl

Kołdrę Night Owl® Coverless Duvet kupisz na stronie producenta, ale jako miejsce dostawy musisz wskazać Wielką Brytanię. Pojedyncza (135×200 cm) letnia kołdra kosztuje 45 funtów, czyli około 240 złotych.

Inne kołdry bez pościeli warte rozważenia, dostępne przez amazon.pl:

Kołdra Utopia Bedding niewymagająca poszewki kołdra pikowana

Bezposzewkowa kołdra dziecięca Coco Moon Bluey And Family

Co trzeba wiedzieć o kołdrach bezposzewkowych?

Kołdry bez poszewki są zazwyczaj wykonane z jednej warstwy materiału, co oznacza, że nie mają zewnętrznej poszewki. Często mają pikowanie lub szwy, które utrzymują wewnętrzne wypełnienie w miejscu. Oferują przez to wygodę i miękkość. Materiał wypełniający jest lepiej odczuwalny dla użytkownika, ze względu na brak dodatkowej warstwy poszewki. Można kupić kołdry bezposzewkowe o różnym stopniu miękkości, dostosowanym do indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto wybrać kołdrę bez poszewki?

Kołdry bez poszewek są bardziej higieniczne niż tradycyjne kołdry z poszewkami. Nie zatrzymują roztoczy, można łatwo je wyprać i szybko wysuszyć. A to sprzyja utrzymaniu ich w czystości.

Oto osiem korzyści używania kołdry bez poszewki:

  1. Higiena. Kołdry bez poszewek są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Można je regularnie prać w pralce, co pomaga w zapobieganiu gromadzeniu się kurzu, roztoczy i innych alergenów. Taką kołdrę można szybko wyprać po nocowance lub podróży albo po zmoczeniu łóżka przez dziecko.
  2. Unikanie alergii. Tradycyjne kołdry z poszewkami, zwłaszcza te z pierza, mogą być siedliskiem roztoczy, które są częstym alergenem. Kołdry bez poszewek minimalizują ryzyko wystąpienia alergii u osób wrażliwych, bo zwykle wypełnione są materiałem nieorganicznym: mikrofibrą lub innym sztucznym włóknem.
  3. Wygoda. Kołdry bez poszewek są zazwyczaj bardziej miękkie i przyjemne w dotyku. Można je swobodnie ułożyć i dopasować do własnych preferencji.
  4. Łatwiejsze czyszczenie. Bezposzewkowe kołdry mogą być zazwyczaj prane w domu, co oszczędza czas i koszty związane z oddawaniem ich do pralni chemicznej lub pralni wodnej dla kołder wysokogabarytowych. Mieszczą się w pralce (z wyłączeniem niektórych wersji małżeńskich). Część z nich nadaje się do suszenia w suszarce bębnowej.
  5. Materiały wypełniające. Bezposzewkowe kołdry mogą być wypełnione różnymi materiałami, takimi jak puch, pierze, syntetyczne włókna, bawełna, mikrofibra czy jedwab. Każdy materiał ma swoje unikalne właściwości, takie jak termoregulacja, miękkość czy antyalergiczność. Najłatwiej pierze się te wypełnione sztucznymi włóknami. Najszybciej też wysychają.
  6. Trwałość. Kołdry bez poszewek są zazwyczaj bardziej wytrzymałe i odporne na zużycie niż tradycyjne kołdry z poszewkami. Mogą służyć dłużej i zachowywać swoją jakość przez dłuższy czas.
  7. Wygląd. Bezposzewkowe kołdry często mają estetyczny wygląd, dzięki czemu mogą być używane jako dekoracyjny element na łóżku. Można je dobrze zestawić z innymi elementami wystroju sypialni, aby stworzyć przyjemną atmosferę.
  8. Oszczędność. Zakup kołdry bez poszewki może być tańszą opcją niż nabycie tradycyjnej kołdry z poszewkami, zwłaszcza jeśli poszewki trzeba dokupić oddzielnie. Może to prowadzić do oszczędności finansowych w dłuższej perspektywie. Szczególnie przy wyborze kołdry całorocznej.
  9. Prostota obsługi. Brak obowiązku powlekania kołdry to dobry wybór dla młodych, leniwych, ale także starszych lub chorych osób, dla których zmiana powłoczki może być nie lada wyzwaniem.

A Ty? Kiedy ostatni raz prałaś lub czyściłaś chemicznie swoją kołdrę? Poszewka się nie liczy.

Słodkich snów.


Przeczytaj również:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *