Masażer Beurer stress releaZer. Recenzja

masazer beurer st-100

Prezentowaliśmy Wam przejaw neurologicznej technologii infradźwiękowej w postaci Sensate – urządzenia wprowadzającego w stan relaksu przed snem.

Przyjrzymy się teraz urządzeniu, które przypomina Sensate pod względem wizualnym i obiecuje część korzyści przypisywanych Sensate, a jednocześnie jest dostępne w polskich sklepach: masażerowi niemieckiej firmy Beurer stress releaZer, model ST-100.

Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

beurer stress releazer masażer i trenażer oddechu

Masażer i trenażer oddechu Beurer stress releaZer to urządzenie do relaksowania ciała i umysłu. Umieszczone nad przeponą emituje delikatne wibracje oraz impulsy świetlne. Podążającemu za urządzeniem użytkownikowi pozwalają one spowolnić oddech i zrelaksować się. Dodatkowo masażer emituje kojącą muzykę i rozgrzewa się.

Co kupujemy?

Samo urządzenie przypomina sporej wielkości otoczak, albo dużą mysz komputerową. Waży około 400 gram ma wymiary: 18 cm x 12,8 cm x 5 cm.

W zestawie jest także kabel do ładowania przez mikro USB, zasilacz sieciowy oraz instrukcja obsługi.

Dla najlepszych doznań warto korzystać z dedykowanej bezpłatnej aplikacji na smartfon Beurer CalmDown oraz słuchawek (tych ostatnich dostawa nie obejmuje).

Na używaniu Beurer stress releaZer ST-100 skorzystają wszystkie osoby, dla których ważne jest obniżenie poziomu stresu w warunkach domowych, na przykład przed snem. Masażera nie powinny stosować osoby z rozrusznikiem serca lub innymi implantami, jak defibrylator lub pompa insulinowa.

Zasada działania

Masażer należy umieścić nad przeponą spoczywając w pozycji półleżącej lub leżąc.

Poprzez wibracje i trening oddechowy, stress releaZer ST-100 prowadzi użytkownika jak przewodnik medytacji. Kierując uwagę użytkownika na świadomy, regularny i głęboki oddech, trenażer wspiera tonowanie nerwu błędnego, który zmniejsza reakcję stresową organizmu. W czasie sesji użytkownik prowadzony jest poprzez pulsujące w urządzeniu światło i muzykę.

Dodatkowe działanie relaksujące mają wibracje urządzenia, których nasilenie można regulować oraz jego temperatura, bo masażer się nagrzewa (opcja).

Dostępne są do wyboru 3 sceny muzyczne, 3 natężenia wibracji, 3 długości cyklu oddychania (10, 12 i 14 sekund). Można także włączyć dźwięki binauralne.

Masażer wyłącza się samoistnie po 30 minutach, co jest ważne, gdy używamy go przed zasypianiem.

Trenowanie świadomego oddychania wspomaga dedykowana aplikacja Beurer CalmDown. Aplikacja zachęca do przyłączenia się do 6-tygodniowego programu treningowego. Rozpoczyna się od codziennych 10-minutowych sesji, by zwiększać się stopniowo aż do dwóch sesji 20-minutowych przez 5 dni w tygodniu. Odpowiedni trening i postępy są wygodnie wyświetlane w aplikacji.

Wibracje

Silnik wibracyjny wytwarza wibracje o niskiej częstotliwości. Można regulować stopień ich natężenia, dopasowując do własnych upodobań.

Wykazano, że mruczenie kota ma terapeutyczny wpływ na ludzki organizm; miękkie wibracje naszych kocich przyjaciół prowadza do obniżenia poziomu stresu, złagodzenia trudności w oddychaniu, a nawet zmniejszenia ryzyka zawału serca. Beurer stress releaZer działa w ten sam sposób.

Światło

Domyślnie urządzenie pulsuje niebieskim światłem, a gdy jest rozgrzane, kolor światła zmienia się na czerwony. Pulsowanie ma za zadanie nadawanie rytmu oddechowi.

Muzyka i dźwięki binauralne

Dostępne są 3 kompozycje muzyczne (las, morze i dżungla) i 3 instrumenty (gitara, harfa i fortepian). Przy korzystaniu z tonów binauralnych, które stymulują fale mózgowe i działają relaksująco, niezbędne jest korzystanie ze słuchawek.

otoczaki

Sterowanie z urządzenia i z aplikacji

Do prawidłowego działania urządzenia niezbędna jest aplikacja Beurer CalmDown, którą należy pobrać z ulubionego sklepu z aplikacjami, na Android albo iOS. Masażer łączy się z aplikacją za pośrednictwem Bluetooth.

Chociaż urządzeniem można sterować także przyciskami, to jednak dostęp do pełnej funkcjonalności, w tym ustawienie mocy wibracji, możliwy jest tylko przy korzystaniu z aplikacji.

Wygląd i wykonanie

Urządzenie jest przyjemne dla oka dzięki ciemnemu metalicznemu odcieniowi czerwieni. Miło trzyma się je w dłoni. Waży 400 gram i może być dobrym towarzyszem podróży.

Gwarancję solidnego wykonania daje niemiecki producent masażera: firma Beurer. Specjalizuje się w produkcji produktów medycznych przeznaczonych do profilaktyki i diagnostyki, urządzeń leczniczych oraz produktów wellness do zastosowań domowych.

Zasilanie i żywotność

Trenażer oddechu Beurer stress releaZer ST-100 zasilany jest baterią, która pozwala na pracę do 3 godzin, gdy urządzenie emituje ciepło. Masażer działa nawet 11 godzin, gdy nie korzystamy z opcji nagrzewania. Po 30 minutach aktywności urządzenie wyłącza się.

Ładowanie trwa 4 godziny.

Cena

Masażer Beurer stress releaZer ST-100 dostępny jest w cenie około 500 złotych.

Dla kogo jest masażer Beurer stress releaZer ST-100?

Masażer Beurer stress releazer ST-100 to atrakcyjny gadżet, który może pomóc w odstresowaniu poprzez wspieranie spokojnego oddychania i dostarczanie delikatnych wibracji i ciepła w okolicach przepony. Spokojne oddychanie to ważny sposób regulacji nerwu błędnego, który odpowiedzialny jest za stres i relaks.

Jeśli stosujesz zaawansowane techniki oddechowe lub medytujesz od lat, ten masażer nie jest da Ciebie. Na jego użyciu skorzystają głównie te osoby, które potrzebują dodatkowej motywacji, by poświęcić chwilę na uregulowanie oddechu, znalezienie czasu dla siebie. Masażer jest wystarczająco atrakcyjnym gadżetem, by do tego skutecznie zaprosić.

Opinie użytkowników

Beurer stress releaZer to urządzenie dość nowe na polskim rynku, ale dostępne od pewnego czasu w innych krajach. Użytkownicy chwalą masażer Beurer ST-100 za:

  • przyjemne wibracje
  • estetykę: ładny wygląd, solidne wykonanie, niewielką wagę, przyjemną fakturę powierzchni
  • szybkie nawiązywanie połączenia z aplikacją Beurer CalmDown, które pozostaje stabilne.

Wśród wad masażera wymieniane są:

  • zbyt wysoka głośność wibracji przed uregulowaniem ich w aplikacji
  • żądanie przez aplikację dostępu do lokalizacji użytkownika i innych funkcji telefonu
  • brak etui
  • niezbyt precyzyjna instrukcja.

Podsumowanie korzyści

Bez wątpienia stress releaZer wspiera użytkownika w świadomym poświęceniu czasu na relaks z pomocą swojego oddechu – a każdy, kto kiedykolwiek interesował się technikami relaksacyjnymi czy medytacją wie, że prawidłowy oddech jest zawsze kluczem do takich ćwiczeń. W tym zakresie zdecydowanie pomocny jest stress releaZer.

Masażer Beurer nie zastąpi aktywności fizycznej, nie ograniczy stresu w pracy i nie zadba o prawidłową dietę – a wszystkie te czynniki mają wpływ na nasz dobrostan.

Z pewnością są łatwiejsze, tańsze czy nawet darmowe sposoby na relaks. Jednak każda pomoc w próbie złagodzenia skutków stresu w tym świecie, w którym nie wiemy już jak się zatrzymać, jest potrzebna. Masażer Beurer to atrakcyjna alternatywa dla innych sposobów dbania o siebie.

Słodkich snów.


Przeczytaj również:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *