Somnox – robot poduszka

somnox - robot poduszka

Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

Niestety totalna świadomość korzyści, które można czerpać ze zdrowego snu, ani pełna wiedza o ryzykach dla zdrowia, które wiążą się z niedosypianiem, po prostu nie pomagają zasnąć. A z kłopotami ze snem mierzy się już około 40% dorosłych Polaków.

Czy w zasypianiu i utrzymaniu snu pomoże robot? Sprawdzamy. Przyglądamy się dzisiaj robotowi-poduszce Somnox.

somnox robot poduszka
Żródło: www.somnox.com

Czym jest Somnox – robot poduszka?

Naturalne rozwiązanie dla snu – to hasło reklamowe tego urządzenia. Naturalne chyba tylko w tym sensie, że naturalne jest, że urządzenia elektroniczne zajmują w naszych życiach dostojne miejsce. Może jeszcze i w takim, że pokrywę wykonano w 60% z bawełny. A tak serio, twórcom chodziło o zaprojektowanie urządzenia, które będzie pomagać w zasypianiu poprzez wzmacnianie fizjologicznych procesów, bez konieczności używania farmaceutyków.

Somnox to robot. Kształtem przypomina wyprofilowaną na podobieństwo fasoli poduszkę. Waży 2,3 kg. W dotyku jest zwarty, ale nie twardy. Jego wszystkie krawędzie są obłe, nie napotkamy tu na żadne kanty. Przyobleka go zdejmowalna poszewka wykonana z bawełny i poliestru. Całym sobą zaprasza do przytulania.

Jak działa Somnox?

Opatentowana technologia inteligentnego oddychania, Somnox Sense, reaguje na oddech użytkownika w czasie rzeczywistym.

Somnox naśladuje tempo oddychania użytkownika, a następnie stopniowo zwalnia, tak by prowadzić oddech użytkownika powoli w stronę spokojnego i wydłużonego, charakterystycznego dla stanu relaksu.

Jak to robi? Robot pulsuje w rytm oddechu, naprzemiennie zwiększając i zmniejszając swoją objętość. Przyłożony do klatki piersiowej Somnox w pierwszej kolejności wykrywa tempo i rytm oddychania użytkownika i dopasowuje się do niego.

Gdy rytm oddechu zostanie już zsynchronizowany z tempem oddychania użytkownika, Somnox stopniowo zwalnia tempo pulsowania, co powoduje, że tempo oddychania użytkownika także stopniowo się obniża. Prowadzi to w rezultacie do stanu relaksu, który umożliwia użytkownikowi zaśnięcie.

Żródło: www.somnox.com

Somnox pomaga zasnąć poprzez:

  •  naukę spokojnego i głębokiego oddychania,
  • emitowanie dźwięków, muzyki, medytacji lub opowieści pomagających uwolnić umysł od natarczywych, powracających myśli oraz
  • doznania dotykowe – robota można przytulać tak, ja dzieci przytulają przed snem pluszową zabawkę.

Związek między oddychaniem a snem jest niezwykle silny – głębokie oddychanie uspokaja ciało i umysł oraz pozwala na lepszy sen.

Somnox wyczuwa tempo oddychania użytkownika. Ale użytkownik może również ustawić tempo, w którym Somnox „oddycha” w dołączonej do urządzenia aplikacji.

Dla kogo jest Somnox?

Wypróbuj Somnox jeśli:

– masz problemy ze zrelaksowaniem się po całym dniu i kładziesz się spać niespokojna

– zasypiasz dłużej niż byś chciała

– często budzisz się w nocy

– kiedy budzisz się w nocy, masz problemy z ponownym zaśnięciem

– budzisz się zbyt wcześnie rano i nie możesz już zasnąć

– nie chcesz lub nie możesz korzystać z farmakologicznych środków nasennych

Somnox pomoże Ci:

– uspokoić ciało i umysł przed zaśnięciem

– poprawić ogólną jakość snu

– zredukować stres i niepokój w ciągu dnia.

Somnox pomaga zrelaksować się wszystkim tym, którzy nie potrafią, nie chcą lub nie mogą korzystać samodzielnie z dobrodziejstw ćwiczeń oddechowych, jogi lub medytacji. Jest nieinwazyjnym przewodnikiem spokojnego wyrównanego oddychania i można go zabrać ze sobą do łóżka.

Jak używać Somnox?

Somnox to urządzenie do relaksu. Przyda się zarówno do zasypiania, jak i do ponownego zasypiania po wybudzeniu w nocy. Wielu użytkowników używa go także do wspomagania relaksu w ciągu dnia, a niektórzy nawet w przypadku ataku paniki. Jego podstawowe działanie, to wspomaganie spokojnego oddychania, które skutkuje obniżeniem napięcia w układzie nerwowym.

Wystarczy przytulić robota do siebie, ustawić tryb automatyczny lub preferowane tempo oddychania, dobrać ulubione dźwięki i pozwolić się prowadzić.

Urządzeniem można sterować za pomocą wbudowanych przycisków, a w pełnym zakresie za pośrednictwem nieodpłatnej aplikacji dostępnej na iOS i Android.

Czy Somnox jest bezpieczny?

Somnox został zaprojektowany przez grupę studentów z Holandii, którzy chcieli stworzyć niefarmakologiczne i nieuzależniające rozwiązanie poprawiające jakość snu, początkowo tylko na potrzeby swoich najbliższych.

Korzystanie z robota Somnox nie ma żadnych skutków ubocznych, bo nie oddziaływuje on bezpośrednio na organizm inaczej niż przez regulację oddechu. Nie wytwarza szczególnego pola elektromagnetycznego, nie dostarcza wibracji, nie aplikuje żadnych środków chemicznych.

Żródło: www.somnox.com

Cena i zakres dostawy

Za 549 Euro kupujemy:

– robot Somnox

– aplikację do sterowania robotem

– bezpłatną dostawę

– dwuletnią gwarancję

– nadającą się do prania poszewkę na robot

– 30-dniowy okres próbny (robota można zwrócić w tym terminie, jeśli nie jesteśmy z niego zadowoleni)

Opinie użytkowników

Robot Somnox uzyskał wiele przychylnych opinii użytkowników. W Trustpilot, gdzie zamieszczono już ponad 470 recenzji, ma ocenę ma poziomie 4,5 (na możliwych 5) gwiazdek.

Trustpilot to niezależna, otwarta, bezpłatna platforma łącząca firmy i konsumentów, która umożliwia każdemu na napisanie recenzji. Recenzje nie są moderowane i przesiewane przez firmy, których dotyczą, co pozwala uzyskać pełny obraz opinii użytkowników.  Tylko autorzy recenzji mogą edytować lub usuwać swoje recenzje.

Alternatywa dla Somnox

Jeśli poszukujesz mniejszego urządzenia, które pomoże Ci się szybko zrelaksować, obniżyć napięcie i pozbyć niepokoju, a tym samym łatwiej zasnąć, zwróć uwagę na spersonalizowany trenażer oddychania Moonbird. To niewielkie urządzenie trzymane w dłoni, naprzemiennie rozszerza się i kurczy prowadząc Twój oddech, tak abyś mogła go spowolnić, a tym samym uspokoić swój system nerwowy. Dołączona aplikacja zawiera audioprzewodniki i medytacje, pozwala śledzić, na zasadzie biofeedbacku, wpływ oddychania na tętno i zmienność rytmu serca (HRV).

Podsumowanie

To, co przede wszystkim zwróciło moją uwagę podczas oglądania filmów reklamowych Somnox, to zupełnie bezpardonowe prezentowanie poduszkobota Somnox jako naturalnego elementu krajobrazu sypialni. Na spocie reklamowym kobieta tuląca Somnox ma za sobą żywego, z krwi i kości partnera, który nie wydaje się być przejęty elektroniczną konkurencją, choć może tylko nadrabia miną.

Czy to znak czasów, w których nawet do łóżka trafiać będą roboty? Ludzie nie są wystarczająco skuteczni, a nadto bywają obarczeni licznymi wadami, których urządzenia nie posiadają? A może rzeczywiście Somnox układa do snu skuteczniej niż ukochane ramiona?

Kontrolowane oddychanie zmniejsza stres, obniża tętno oraz uspokaja ciało i umysł. Jeśli Somnox ma Ci w tym pomóc, dlaczego nie skorzystać?

Sprawdź sama. Słodkich snów.


O innych sposobach układania do snu przeczytaj także tutaj:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *