Jaki magnez na dobry sen?

najlepszy magnez na sen

Zastrzeżenia:

Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Suplement diety nie ma właściwości leczniczych.

Prawidłowo zbilansowana dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin, składników mineralnych, a suplementacja powinna być stosowana wyłącznie jako uzupełnienie niedoborowej diety.

Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

Funkcje magnezu

Magnez jest odpowiedzialny za ponad 300 procesów życiowych w organizmie człowieka. Oto niektóre z nich:

  • synteza białek niezbędna do wzrostu mięśni,
  • kontrolowanie skurczów mięśni: w tym zautomatyzowanych funkcji, takich jak bicie serca, oddychanie,
  • zarządzanie przepływem krwi i wspieranie układu odpornościowego,
  • wspieranie nerwów i naczyń krwionośnych,
  • regulacja poziomu cukru we krwi,
  • utrzymywanie prawidłowego ciśnienia krwi,
  • wspieranie funkcjonowania mózgu,
  • regulowanie wzorców snu i utrzymanie snu głębokiego.

Niedobór magnezu

Jeśli masz problemy ze snem, możesz również doświadczać niepokoju, depresji, bólów stawów i mięśni, nieregularnego bicia serca, niepożądanego przyrostu masy ciała, zbyt wysokiego poziomu cukru we krwi, nadciśnienia, trudności z uwagą i koncentracją.

Wszystkie te objawy mogą być związane z niedoborem magnezu.

Jedzenie warzyw i owoców uchodzących za bogate w magnez nie pomoże ci uzyskać więcej magnezu. Roślina jest tak pożywna, jak gleba, na której rośnie. Niestety, zubożone gleby w przemyśle rolniczym oznaczają, że rośliny, które dziś spożywamy, są również pozbawione składników odżywczych i minerałów – zwłaszcza magnezu. To następuje wskutek nadużywania pestycydów na masową skalę i erozji pól jako konsekwencji ekstensywnego rolnictwa i braku płodozmianu.

Rodzaje magnezu

Istnieje wiele preparatów magnezu, a każda jego forma ma zadanie zaspokoić różne potrzeby organizmu. Poszczególne formy magnezu mogą różnić się też stopniem przyswajalności.

Najlepsza forma magnezu na sen

Szokujący związek między bezsennością a enzymami naszego organizmu został odkryty przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego, Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk i Szkoły Medycyny Klinicznej Uniwersytetu Cambridge.

Badania ujawniają, że bezsenność, a nawet przyspieszone starzenie się są spowodowane niedoborem minerałów, który utrudnia ponad 300 funkcji biochemicznych, od których zależą enzymy naszego organizmu.

Ostatnie badania przeprowadzone przez Oregon State University i Harvard Medical wykazały, że 92% ludzi w Stanach Zjednoczonych i ponad 2 miliardy ludzi na świecie cierpi na niedobór magnezu.

Diglicynian magnezu

Według ostatnich badań, najkorzystniejszą dla zasypiania i pozostawania we śnie formą magnezu jest jego diglicynian, zwany także bisglycynianem, o wzorze chemicznym: C4H8MgN2O.

Bisglicynian magnezu jest związany z aminokwasem glicyną. Glicyna poprawia sen poprzez zwiększenie poziomu serotoniny i obniżenie temperatury ciała. Glicyna jest również potrzebna organizmowi do produkcji melatoniny.

Diglicynian magnezu ma najlepszy współczynnik wchłaniania (23%), najwyższą biodostępność i jest specjalnie zaprojektowany, aby poprawić sen. Ponadto bisglicynian magnezu ma właściwości uspokajające i może nawet łagodzić lęk, depresję, stres, a co najważniejsze – bezsenność.

Glicynian magnezu od Now Foods

Glicynian magnezu od Now Foods to produkt bezglutenowy, wegański, wegetariański. W skład jednej tabletki produktu wchodzi: diglicynian magnezu (TRAACS™) w dawce 100 mg (48% dziennego zapotrzebowania), hydroksypropyloceluloza, kwas stearynowy (źródło roślinne), dwutlenek krzemu i powłoka wegetariańska.

Magnez utrzymuje odpowiednią gęstość i stabilność synaps neuronalnych, wpływa na pamięć i pomaga walczyć ze stresem, pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Przyczynia się także do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej i prawidłowego metabolizmu energetycznego. Zapewnia także prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu. Wspomaga mineralizację kości oraz funkcjonalność mięśni. Ze względu na właściwości regulujące kurczliwość mięśni może także wpływać na utrzymanie prawidłowego rytmu serca.

W opakowaniu znajduje się 180 tabletek, które wystarczają a przeciętna kurację przez 90 dni. Cena opakowania: około 140 złotych.

Bisglicynian w proszku

diglicynian magnezu

Diglicynian magnezu w postaci proszku, do rozcieńczania z wodą. W składzie: diglicynian magnezu w dawce 250 mg, regulator kwasowości (kwas cytrynowy).

Opakowanie zawiera 227 g proszku, czyli około 90 porcji. Cena opakowania: około 75 złotych.

Magnez może być nieocenionym wsparciem dla osób borykających się z trudnościami ze snem. Jego relaksacyjne właściwości oraz zdolność do regulacji hormonalnej sprawiają, że stanowi cenny składnik w poprawie jakości naszego snu i wypoczynku nocnego. Magnez działa jako naturalny relaksant mięśni, pomagając złagodzić napięcie i stres, co sprzyja łatwiejszemu zasypianiu. Ponadto, ten minerał odgrywa istotną rolę w regulacji melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za rytm dobowy organizmu. Dzięki temu magnez może pomóc w dostosowaniu naszego cyklu snu i czuwania, co prowadzi do bardziej regularnego i efektywnego wstawania rano.

Jeśli poszukujesz dalszych rozwiązań sprzyjających naturalnemu wyciszeniu przed snem, zapoznaj się z tym wpisem o masażerach i trenażerach relaksacyjnych.

Słodkich snów.


Inne ciekawe wpisy:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *