Jak wstać z łóżka na czas? 22 skuteczne sposoby na budzenie.

jak wstac z lozka na czas, skuetczne budziki

Warning: Undefined array key "file" in /home/platne/serwer95078/public_html/nasenny.pl/wp-includes/media.php on line 1734

Warning: Undefined array key "file" in /home/platne/serwer95078/public_html/nasenny.pl/wp-includes/media.php on line 1734

Budzik Cię nie budzi. No, nie budzi i już. Jeśli nadal chcesz zrozumieć dlaczego tak jest, czytaj tutaj.

Jeśli ta wiedza nie powoduje, że wstajesz, czytaj dalej. Czytaj dalej także wtedy, gdy nie musisz rozumieć jak świat działa i potrzebujesz tylko szybko wstać z łóżka na czas do pracy, bez problemu, przepełniona energią. Albo chociaż znowu nie spóźnić się na calla.

Poniżej odnajdziesz 22 sposoby na szybkie wstawanie z łóżka. Modele budzików, które nawet głuchego wybudzą ze snu. Budzące światłem, wibracjami, takie które trudno wyłączyć. A nawet jeden wbudowany w materac, który każe Ci wstać z łóżka podkręcając lub obniżając temperaturę pod kołdrą.

Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

Jeśli interesujesz się zdrową rutyną wstawania, polecam poniższe książki. Będą pomocne w pokonaniu porannego lenistwa i budowaniu motywacji do wstawania z łóżka.

  1. James Clear “Atomowe nawyki. Drobne zmiany. Niezwykłe efekty”
  2. Charles Duhig “Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”
  3. ChatGPT firmy OpenAI i John Nash “Nawyki ludzi sukcesu. Klucz do osobistego i zawodowego rozwoju”

Oprócz kształtowania wspierających nawyków przed snem i planowania porannego rytuału, sporą rolę w przygotowaniu do poranka odgrywa także higiena snu oraz dieta. Przytaj o tym tutaj , tutaj i tu.

Budziki wibracyjne

radiobudzik cyfrowy Gueray
  1. Radiobudzik cyfrowy

Budzik z tradycyjnym dzwonkiem i radiem, zasilany sieciowo. Ma wbudowaną bezprzewodową podkładkę ładującą, która obsługuje 5 W / 7,5 W / 10 W, dzięki czemu można bezprzewodowo naładować smartfon lub smartwatch. Posiada też gniazdo USB do ładowania dodatkowych urządzeń. Za pośrednictwem Bluetooth przez głośnik w tym radiobudziku można słuchać dowolnej muzyki. Jasność wyświetlacza można regulować.

budzik z padem wibracyjnym

2. Budzik z padem wibracyjnym, głośny budzik dla osób o głębokim śnie i niedosłyszących

Będzie przydatny dla osób, które śpią bardzo twardym snem i zwykłe budziki ich nie budzą. Pad wibracyjny umieszczony pod poduszką wprawi ją w drżenie dostarczając silnych bodźców śpiochowi. Budzik jest idealny dla par lub współlokatorów wstających o różnych porach, bo dzięki niemu wstaje tylko ta osoba, która powinna, podczas gdy reszta jeszcze śpi. Budzik jest zasilany sieciowo. Pad wibracyjny jest połączony z budzikiem kablem.

zegarek wibracyjny

3. Zegarek alarmowy z wibracjami

Ten zegarek ma 8 rodzajów alarmu do wyboru. Nie dzwoni, więc pozwala na dyskretne obudzenie śpiącego, bez stawiania na nogi pozostałych domowników. W ciągu dnia może przypominać o innych ważnych terminach: przyjęciu leków, przerwie od wpatrywania się w monitor, spacerze.

4. Zegarek z alarmem wibracyjnym TabTime

W tym zegarku można ustawić do 10 alarmów wibracyjnych dziennie. Łatwo go ustawić za pomocą zaledwie 2 przycisków. Zapinany na sprzączkę, co utrudnia przypadkowe zsunięcie się z dłoni. Zegarek wykonany z silikonu.

budzik z padem wibracyjnym

5. Budzik z padem wibrującym

Zarówno wibrator, jak i brzęczyk są regulowane na 3 poziomach. Możesz ustawić je na swój ulubiony alarm (tylko wibrator, tylko brzęczyk lub oba). Nawet jeśli masz ciężki sen, super wytrząsarka do łóżka i głośny brzęczyk mogą Cię obudzić.

budzik z wyswietlaczem i padem wibracyjnym

6. Budzik cyfrowy z wyświetlaczem LED

Budzik cyfrowy z wibracjami. Jego wstrząsy i wibracje są na tyle mocne, że budzik polecany jest dla osób osób niedosłyszących, starszych, głuchych oraz ciężko śpiących. Pad wibracyjny połączony jest z budzikiem kablem o długości ok. 2 metrów.

Budziki świetlne

Terallion Homni &Dot budzik z czujnikiem snu i symulatorem wschodu słońca

7. Terraillon Homni & DOT – budzik świetlny z czujnikiem snu i symulatorem wschodu słońca

Śledzi sen użytkownika (czas trwania, cykle i ruchy ciała) dzięki dołączonemu czujnikowi DOT. Bezpłatna aplikacja prowadzi analizę środowiska (temperaturę, wilgotność powietrza, poziom hałasu, jasność w sypialni). Dzięki temu budzisz się w najlepszym możliwym momencie swojego cyklu snu.

Śledzi sen użytkownika (czas trwania, cykle i ruchy ciała) dzięki dołączonemu czujnikowi DOT. Bezpłatna aplikacja prowadzi analizę środowiska (temperaturę, wilgotność powietrza, poziom hałasu, jasność w sypialni). Dzięki temu budzisz się w najlepszym możliwym momencie swojego cyklu snu.

Do budzenia budzik wykorzystuje niebieskie światło, które ma bezpośredni wpływ na hamowanie wydzielania melatoniny (hormonu snu) i poziom czuwania.

Ten budzik będzie pomocny nie tylko przy wstawaniu, ale też przy zasypianiu. Dzięki trybowi relaksacyjnemu możesz zostawić za sobą stres lub po prostu pozwolić sobie na chwilę dobrego samopoczucia – do wyboru jest 6 nastrojów.

philips smart sleep budzik

8. Philips Smart Sleep

Dzięki delikatnemu pulsującemu światłu, ta lampka z budzikiem zapewnia wieczorny relaks i ułatwia zasypianie. Nad ranem zaś, symulując wschód słońca, pomaga łagodnie się obudzić. Sprzyjają temu również relaksujące dźwięki: dźwięki natury lub radio. Ekran obsługiwany jest dotykowo.

Budzik termiczny

Przywykliśmy do budzenia dźwiękiem brzęczyka lub dzwonka. Niektóre z nas wstają na dźwięk melodii lub speakera radiowego. Tylko nieliczne z nas korzystają z budzenia budzikami świetlnymi. Ale jest jeszcze inny sposób a skuteczne wstanie z łóżka na czas. Budzik termiczny.

budzik termiczny w materacu

9. Budzik termiczny w materacu EightSleep

Dwustrefowy materac grzewczo-chłodzący pozwala na komfortowe dobranie osobnej temperatury snu parom dzielącym łóżko. Dodatkowo, funkcja budzika termicznego umożliwia takie podgrzanie albo schłodzenie materaca (według preferencji), które łagodnie, ale stanowczo wyrwie śpiącego ze słodkiego snu ku słodkiej jawie.

Budziki wielofunkcyjne

budzi z wyswietlaczem cyfrowym na sufit

10. Budzik z projektorem

Budzik wyświetla godzinę na suficie (projektor obraca się w zakresie 270 stopni), co pozwala budzącej się osobie szybko zorientować się, jak bardzo zaspała albo długo może jeszcze pozostać w łóżku. Wyposażony jest też w radio i obsługuje Bluetooth dla jeszcze większej personalizacji poranków. Do budzenia można wybrać radio, zwykły alarm lub własne źródło dźwięków. Ten radiobudzik posiada również gniazdo USB, które pozwala ładować w nocy telefon, a także źródło miękkiego światła, przydatne osobom które często wstają w nocy.

budzi z wyswietlaczem led

11. Budzik projekcyjny

Budzik cyfrowy z 10 kolorami światła nocnego, zegarem projekcyjnym, 6-poziomowym ściemniaczem. Budzik zapewnia bardzo wyraźną projekcję z odległości od 1,6 do 16,4 m. Ma 3 poziomy regulacji jasności wyświetlanych cyfr. Do wyboru 10 dźwięków alarmu.

Można ustawić kolorystykę cyfr na wyświetlaczu oraz kolory wyświetlanych cyfr, a także kolory podświetlenia budzika, który pełni także funkcję lampki nocnej. Dzięki temu można tworzyć w pomieszczeniu romantyczną atmosferę i dbać o dobry nastrój.

Gniazdo USB pozwala ładować smartfon.

Budziki dla dzieci i nastolatków

designerski budzik z lampką led

12. Budzik z lampką

Designerski budzik i lampka nocna z regulacją kolorów. Sterowana dotykiem. Dobry wybór do pokoju nastolatki.

13. Budzik nietykający

Ten budzik nie wydaje żadnych dźwięków, dopóki nie zostanie uruchomiony alarm. Doskonale nadaje się do pokoju dziecięcego, także dlatego, że ma wbudowana lampkę nocną.

14. Budzik – jednorożec

Ten budzik w kształcie jednorożca to doskonały dodatek do wystroju pokoju dziewczynki. Ma elektroniczny wyświetlacz i stanowi także lampkę nocną, która doda pokojowi przytulności.

15. Krowi dzwonek

To dzwonek dla prawdziwych śpiochów. Choć nie uruchamia się automatycznie, nie pozostawi obojętnym żadnego ucznia próbującego uniknąć pierwszej lekcji w szkole. Idealny do wysyłania sygnałów o niebezpieczeństwie i kibicowania drużynie. Nadaje się do budzenia i ostrzegania o niebezpieczeństwie dzieci, nastolatków i seniorów.

16. Budzik w postaci głośnika Bluetooth z podpórką na telefon

Istne kombo: budzik z głośnikiem na Bluetooth, radiem, wyświetlaczem LED, stojakiem na telefon i ładowarką indukcyjną.

17. Budzik z pistoletem

Aby wyłączyć budzik, należy wycelować w tarczę. Do trzeba pewnej przytomności umysłu. A wówczas wstanie z łóżka jest już banalne.

18. Latający budzik

Ten budzik z pewnością wyciągnie Cię z łóżka. Kiedy alarm się uruchamia, śmigło budzika odlatuje z warkotem, a alarm przestaje dzwonić dopiero wówczas, gdy śmigło powróci na swoje miejsce. Jeśli wduszanie przycisku drzemki to Twój niezdrowy nawyk, ten budzik szybko Cię go pozbawi. Wyskoczysz z łóżka w pogoni za śmigłem. A czy nie o to chodzi w budzeniu?

Postanowiłaś, że nigdy więcej nie zaśpisz? Ten budzik pomoże Ci zrealizować to postanowienie.

19. Budzik pikselowy

Budzik z tablicą LED, na której można tworzyć sztukę z pikseli (pixel art). Wyposażony w mocny głośnik na Bluetooth, dzięki czemu może odtwarzać dowolną muzykę lub dźwięki, w tym radio internetowe. Można w nim umieścić także kartę pamięci TF i wprost z niej odtwarzać ulubioną muzykę.

Dzięki aplikacji Divoom można programować wyświetlacz, grać w proste gry, emulować konsolę DJ, mierzyć hałas, ustawiać timer i stoper, tworzyć tablice wyników, prezentować dane o pogodzie, wyświetlać zegar i in.

Zaprojektowany w stylu vintage, przypomina stary model monitora komputerowego z klawiaturą. Będzie efektownym dodatkiem do pokoju małolata.

20. Budzik astronauta

Radiobudzik z interkomem wspieranym przez sztuczną inteligencję. Jednocześnie atrakcyjna lampka na biurko dla młodych chłopców i dziewcząt, dla których świat stoi jeszcze otworem oraz głośnik na Bluetooth. Umożliwia odtwarzanie własnej muzyki z karty pamięci TF.

Do tego estetyczny design i solidne wykonanie oraz długa praca na jednym ładowaniu.

Budziki dla seniorów

21. Mówiący budzik dla seniora

Ten budzik wyglądający jak przycisk w programie “Mam talent” odtwarza głosowe komunikaty śpiącemu użytkownikowi. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, niedowidzących, niedosłyszących, które potrzebują regularnych przypomnień, choćby o zażyciu leków. Zegarek nie ma wyświetlacza ani wskazówek, ustawiany jest przyciskami, które znajdują się na spodzie urządzenia.

Po naciśnięciu odczytuje aktualną godzinę oraz datę.

22. Mówiący budzik dla seniora w zegarku na rękę

Zegar z wyświetlaczem LCD, który odczytuje aktualną godzinę po naciśnięciu przycisku. To dobra opcja dla osób starszych, które do odczytania godziny potrzebują okularów.

Ustawianie czasu i alarmów za pomocą głosu. Komunikaty odczytywane są głośno i wyraźnie. W języku polskim.

Podsumowanie

W tym wpisie eksplorowaliśmy fascynujący świat metod, które pomagają rozpocząć dzień z uśmiechem i pełnym energii. Wyzwaniem wielu z nas jest porzucenie przytulnego łóżka i ruszenie do działania. Dlatego przedstawiliśmy aż 22 budziki.

Od tradycyjnych budzików po nowoczesne technologie, nasza lista obejmuje szeroki wachlarz opcji dostosowanych do różnych preferencji, zarówno zwolenników łagodnych startów, jak i tych, którzy potrzebują silniejszych bodźców, żeby wydostać się spod kołdry.

Warto eksperymentować, aby znaleźć idealną metodę dla siebie. Niech radosne, łatwe, szybkie poranki staną się codziennością dzięki naszym 22 sprawdzonym sposobom na budzenie. Odkryj, która opcja najlepiej pasuje do Twojego stylu życia, a rano z pewnością stanie się czasem radości, a nie wyzwaniem.

Słodkich snów.


Przeczytaj również:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *