Generator szumu Renpho – recenzja

generator szumu Renpho

W dzisiejszym świecie pełnym stresów i bodźców, wiele osób ma trudności z zasypianiem i utrzymaniem jakości snu. W takim przypadku generator szumu może być narzędziem pomocnym w uspokojeniu umysłu przed snem i przyspieszającym zasypianie.

Szum zmniejsza niepokój i stres, sprzyja odprężeniu, maskuje rozpraszające dźwięki z otoczenia (chrapanie, kaszel, hałas spoza sypialni), wydłuża czas trwania snu i poprawia jego jakość. A na jawie szum pomaga się skoncentrować, zwiększa produktywność, reguluje nastrój, poprawia pamięć, łagodzi objawy szumów usznych, poprawia samopoczucie niemowląt i małych dzieci.

Przedstawiam recenzję generatora szumu Renpho, model RP-WNM007. Inne modele generatorów szumu znajdziesz we wpisie: „10 najlepszych generatorów szumu, w tym jedno dla zwierząt domowych”. 

Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). Generator szumu kupiłam za własne pieniądze.

Co kupujemy?

Generator szumu Renpho to niewielkie pudełko o wymiarach: szerokość: 8 cm, wysokość: 8 cm i długość: 6 cm. Głośniki umieszczone są na dwóch przeciwległych bokach i osłonięte białym ażurowym plastikiem. Pozostała część obudowy wykonana jest z metalu wybarwionego na stare złoto. Wygląda solidnie i ascetycznie.

Metalowa obudowa powoduje, że generator jest wytrzymały na drobne wstrząsy i upadki, które mogą go spotkać podczas eksploatacji przez dzieci.

Generator szumu Renpho został wykonany w Chinach i jest importowany do UE przez niemiecką spółkę Renpho GmbH.

generator szumu Renpho

Po co słuchać szumu?

Biały szum może poprawić zdolność zapamiętywania poprzez zapewnienie stabilnego środowiska dźwiękowego w tle, które zmniejsza rozproszenie uwagi i poprawia koncentrację. Może to stworzyć bardziej sprzyjające środowisko do nauki i zapamiętywania informacji. Dodatkowo, biały szum może również pomóc w zablokowaniu dźwięków tła, które mogą powodować stres i niepokój, co może zakłócać zatrzymywanie i przywoływanie pamięci. Poprzez zmniejszenie rozproszenia uwagi i promowanie relaksu, biały szum może zwiększyć wydajność pamięci i poprawić ogólną zdolność zapamiętywania.

Biały szum może poprawić jakość snu poprzez stworzenie spójnego i uspokajającego środowiska dźwiękowego, które pozwala zasnąć i utrzymać sen. Poprzez maskowanie zakłócających dźwięków tła, takich jak ruch uliczny, chrapanie lub inne dźwięki domowe, biały szum zmniejsza prawdopodobieństwo wybudzenia się. Dodatkowo, dzięki tworzeniu relaksującej atmosfery, biały szum może pomóc w stymulowaniu produkcji melatoniny, hormonu wywołującego sen. W rezultacie, biały szum może być skutecznym narzędziem dla osób, które zmagają się z problemami ze snem, w tym bezsennością i zaburzeniami snu.

Zasada działania generatora szumu Renpho

Po włączeniu, Renpho odtwarza jeden z nagranych w pętli rodzajów szumu. Jest to szum, którego przed wyłączeniem słuchaliśmy jako ostatni, bo Renpho zapamiętuje ostatnie ustawienia. Ponieważ Renpho nie ma żadnego wyświetlacza, który informowałby o tym którego dźwięku słuchamy, pamięć ustawień okazuje się bardzo przydatna dla osób, które mają już ulubione brzmienie szumu.

Do wyboru mamy 36 wysokiej jakości uspokajających dźwięków: 7 białych szumów, 11 dźwięków wentylatorów i różne dźwięki natury (ptaki, ocean, deszcz, wiatr, grzmoty, uderzenia serca). Pod tym akapitem prezentujemy wspólne nagranie wszystkich próbek, które da pojęcie o zróżnicowaniu dostępnych dźwięków.

Posłuchaj, jak brzmi generator szumu Renpho:

Sterowanie

Maszyna do generowania szumu Renpho jest niezwykle prosta w obsłudze. Sześcioletnie dziecko bez problemu daje sobie radę z korzystaniem ze wszystkich dostępnych funkcji.

Panel sterowania znajduje się na górnej ścianie urządzenia. Obok samego włącznika, znajdują się tam przyciski do wzmacniania i ściszania dźwięku, przycisk (oznaczony nutą) służący do wybierania ścieżki dźwiękowej oraz przycisk timera.

Każde naciśnięcia przycisku z nutą zmienia odtwarzany utwór. Utwory nagrane są w pętli i do ulubionego można wrócić dopiero po przeklikaniu się przez wszystkie pozostałe. Jeśli jednak następnego wieczoru ponownie uruchomimy Renpho, to odtwarzany będzie właśnie ostatnio słuchany szum.

Choć Renpho do generator szumu, to w jego repertuarze znajdują się także inne dźwięki, którym przypisuje się właściwości kojące układ nerwowy. Należy do nich chociażby śpiew ptaków, dźwięk upadającej kropli oraz bicie serca.

generator szumu Renpho

Dodatkowe funkcje

Timer

Renpho odtwarza wybrany utwór bez końca. szum może nam towarzyszyć przez całą noc. Aby jednak zasypiać przy szumie, ale spać w ciszy, warto ustawić timer. Dostępne są trzy ustawienia: 30, 60 i 90 minut. Po upływie zadanego czasu, Renpho wyłącza się. Nie emituje wówczas żadnych dźwięków, ani nie rozświetla pomieszczania diodą. Mała niebieska dioda świeci się tylko podczas odtwarzania dźwięków przy ustawionym timerze.

Wejście na słuchawki

Generator szumu Renpho pozwala na podłączenie słuchawek poprzez złącze typu jack. Nie można korzystać z Renpho za pomocą słuchawek bezprzewodowych (na Bluetooth).

Słuchanie szumu przez słuchawki sprawdzi się w miejsca publicznych, gdy potrzebujemy skupienia przy pracy.

generator szumu Renpho, wejscie na sluchawki, typ jack

Zasilanie

Generator szumu Renpho ładowany jest przez złącze typu USB zestawie znajduje się kabel, ale nie ma ładowarki. Renpho można podłączyć do ładowarki, którą ładujemy telefon komórkowy (1A).

Cena

W sklepie amazon.pl można kupić generator Renpho za kwotę nieprzekraczającą 200 złotych.

Zalety i wady Renpho

Alternatywa dla generatora szumu

Można zadać sobie pytanie o celowość zakupu osobnego urządzenia do generowania szumu, pod obecność aplikacji oraz kanałów YouTube odtwarzających dowolnie wybrane dźwięki. Jeśli pominąć na chwilę oczywistą uciążliwość korzystania z nieodpłatnych programów (przerywanych reklamami w newralgicznym momencie zasypiania), zalety korzystania z wolnostojącego generatora szumu są następujące:

  1. Samodzielne generatory często mają głośniki wyższej jakości, co skutkuje wyraźniejszym i bardziej naturalnym dźwiękiem, niż telefony komórkowe.
  2. Generatory wolnostojące mają dłuższą żywotność baterii w porównaniu z ze smartfonami,  dzięki czemu nadają się do długotrwałego używania przez całą noc.
  3. Generatory szumu nie wymagają do działania osobnego urządzenia, takiego jak smartfon lub tablet. Dzięki temu są wygodne w użyciu w różnych środowiskach i sytuacjach, np. podczas podróży lub w czasie przerwy w dostawie prądu, a nawet na campingu.
  4. Osobne generatory szumu pozwalają użytkownikom odłączyć się od technologii i zminimalizować rozproszenie uwagi przez telefon lub inne urządzenia elektroniczne; dzięki temu można ich używać także w sypialniach małych dzieci.
  5. Generatory wolnostojące mają zazwyczaj oddzielną regulację głośności, co ułatwia dostosowanie dźwięku do pożądanego poziomu, bez konieczności nawigowania przez ustawienia telefonu lub interfejs aplikacji.
  6. Samodzielne generatory białego szumu są proste w obsłudze, zazwyczaj przy pomocy zwykłych przycisków, przez co dobrze nadają się do obsługi przez osoby starsze.
  7. Osobne generatory nie wymagają zakupu przez aplikację ani ściągania uaktualnień, co może być ważne dla osób, które nie są za pan brat z technologią lub zwyczajnie nie lubią dokonywać zakupów przez Internet; nie dotyczą ich też problemy z kompatybilnością aplikacji do wersji urządzenia czy systemu operacyjnego.
  8. Samodzielne generatory białego szumu mogą być używane w trybie offline, bez połączenia z Internetem, podczas gdy aplikacje zwykle wymagają połączenia do odtwarzania dźwięku. Dzięki temu samodzielne generatory są bardziej niezawodną opcją dla osób, które muszą regularnie korzystać z białego szumu. A także zdrowsza, dla tych którzy widzą korzyści z odstawienia technologii na czas odpoczynku nocnego.

Podsumowanie

Renpho to kompaktowy, prosty w obsłudze generator szumu o bardzo wytrzymałym akumulatorze. Sprawdzi się w dziecięcych sypialniach. Ascetyczny design powoduje, że Renpho jest nieinwazyjnym elementem otoczenia snu, przynosząc szereg korzyści przez zasypianiu.

Słodkich snów.


Przeczytaj też:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *