fbpx

Moje prześcieradło ściąga się z łóżka – co z tym zrobić?

sciagajace sie przescieradlo

Moje prześcieradła od lat równiutko przylegały do materaca i rzadko kiedy odważały się odrobinę zmierzwić. Ale miały wówczas ku temu specjalny powód. Odkryłam go, gdy zdecydowałam się wymienić fabryczną pokrywę materaca na nową. A ta, choć idealnie dopasowana pod względem rozmiaru, okazała się niebezpiecznie śliska. Już najbliższego ranka prześcieradło zmarszczyło się, zsuwając się po bokach. Zanim zdałam sobie sprawę, że mamy tu problem ze zbyt niskim tarciem, upłynęło wiele wieczorów spędzonych na starannym utykaniu prześcieradła pod materac.

A skoro już znalazłam przyczynę, poszukałam też kilku rozwiązań, którymi zaraz się z Tobą podzielę.

Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

Sposoby na ściągające się prześcieradło

Skoro powodem zamieszania stała się nowa pokrywa materaca, należałoby w pierwszej kolejności z niej zrezygnować i nabyć nową, która aż tak śliska nie jest. W tej sytuacji można byłoby nadal korzystać z posiadanych prześcieradeł. U mnie to rozwiązanie chwilowo nie wchodziło w grę, bo nowa pokrywa mi się podobała.

Dobrze dopasowane prześcieradło na gumkę albo prześcieradło z szorstkiego materiału

Rozwiązaniem bardziej kosztownym byłaby wymiana prześcieradeł. Jeśli używamy klasycznych prześcieradeł, można rozważyć zastąpienie ich modelem z gumką, które zapewni lepszą przyczepność do materaca. Warto także wypróbować prześcieradła z niegładkich materiałów: Dodatkowa pokrywa materaca

Jeśli wymiana prześcieradła nie wydaje się dobrym rozwiązanie, można użyć dodatkowej antypoślizgowej pokrywy na materac. Ułożona pomiędzy pokrywą materaca, a prześcieradłem powinna nie tylko zapobiec ślizganiu się nawet prześcieradeł wykonanych z satyny, adamaszku czy jedwabiu, ale także zapewnić możliwość dodatkowej ochrony przed roztoczami czy nawet zamoczeniem materaca. Warto użyć modelu z gumką.

Klamry, klipsy i agrafki

Aby utrzymać w miejscu posiadane prześcieradło bez względu na poziom jego śliskości, zastosuj proste rozwiązania trzymające je w ryzach. Już zwykłe agrafki spinające prześcieradło z pokrywą materaca powinny dać jako takie efekty. Jeśli nie przekonuje Cię używanie w łóżku tak ostrych przedmiotów, wypróbuj któreś z poniższych rozwiązań:

Klipsy do naciągania prześcieradła

Klipsy do naciągania prześcieradła o regulowanej długości skutecznie przytrzymują prześcieradło na swoim miejscu zapobiegając jego ześlizgiwaniu się z łóżka.

Uchwyty do prześcieradła

Plastikowe klipsy do prześcieradła mocujące je do krawędzi materaca. W zestawie 12 sztuk

Regulowane paski do narożników prześcieradła

Elastyczne, regulowane paski pozwalające utrzymać w miejscu narożniki prześcieradła.

Szelki do prześcieradła z gumką

dlugie szelki z metalowymi klipsami do przescieradla poscieli

Długie szelki z metalowymi klipsami pozwalają na utrzymanie w miejscu całego prześcieradła, a nie tylko jego narożników. Pasują do większości materaców.

Który sposób na ściągające się prześcieradło do Ciebie najbardziej przemawia? Wypróbujesz już dziś?

Słodkich snów.


Przeczytaj także:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *