Alternatywa dla tabletki na sen. Generator częstotliwości Schumanna

generator częstotliwości schumanna

Pole elektromagnetyczne

Wszystko wibruje z określoną częstotliwością, powszechnie znaną jako energia elektromagnetyczna – z określonym wpływem na planetę Ziemię i wszystkie żywe istoty.

Pole elektromagnetyczne to obszar przestrzeni wypełniony energią magnetyczną i elektryczną. Pola elektromagnetyczne są wszędzie. Promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości są szkodliwe dla ludzi (np. promieniowanie rentgenowskie i gamma), zaś promieniowanie elektromagnetycznym o niskiej częstotliwości jest uważane za bezpieczne dla ludzi, a nawet za lekarstwo na niektóre ludzkie choroby.

Czym jest częstotliwość Schumanna?

W 1954 r. Winfried Otto Schumann poinformował o istnieniu naturalnego pola o bardzo niskiej częstotliwości około 7,83 Hz (zwanego odtąd częstotliwością rezonansu Schumanna) w atmosferze ziemskiej, które to pole globalnie propaguje fale pola elektromagnetycznego. Częstotliwość Schumanna jest naturalną częstotliwością, która występuje w atmosferze ziemskiej i jest powiązana z ruchem energii elektromagnetycznej między powierzchnią Ziemi a jonosferą.

Rezonans Schumanna o ekstremalnie niskiej częstotliwości może poprawić sen człowieka. Skuteczność i skutki uboczne “fal Schumanna” w leczeniu bezsenności są nadal niejasne, ale sprawa wygląda zachęcająco.

Zastrzeżenie: Ten blog jest wspierany przez czytelników. Jeśli zdecydujesz się kupić produkt po kliknięciu w link, mogę zarobić niewielką prowizję, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie (dowiedz się więcej). 

Obecnie nie rozumiemy w pełni mechanizmu działania rezonansu Schumanna w poprawie snu. W ludzkim mózgu odkryto obecność biogennego magnetytu, który może być odpowiedzialny za mechanizm wykrywania geomagnetycznego. Inną hipotezą jest to, że pole elektromagnetyczne jest związane z ludzkimi metabolitami melatoniny, co również może wyjaśniać poprawę całkowitego czasu snu i jakości snu.

To badanie wykazało, że pole elektromagnetyczne może poprawić nie tylko sen i jakość życia, ale także objawy choroby u pacjentów z nokturią (zbyt częstym oddawaniem moczu w nocy).

Częstotliwość rezonansu Schumanna (7,83 Hz) mieści się pomiędzy falami mózgowymi alfa i theta. Fala mózgowa alfa jest związana z relaksacją. Nie jest zaskoczeniem, że częstotliwość ta pomaga nam czuć się zrelaksowanym i ułatwia stan świadomości i otwartego intuicyjnego uczenia się.

W jaki sposób używanie generatora Schumanna może poprawić sen?

Badania wykazały, że pole elektromagnetyczne może wpływać na ludzki mózg i sen, a pole elektromagnetyczne o wyjątkowo niskiej częstotliwości (rezonans Schumanna) wytwarzane przez specjalne urządzenie, może mieć potencjał do zmniejszenia objawów bezsenności. Generator fal o częstotliwości Schumanna może zmniejszyć objawy bezsenności (obiektywne i subiektywne), przy minimalnych skutkach ubocznych.

Sugeruje się, że słuchanie lub odtwarzanie dźwięków generowanych przez generator rezonansowy w częstotliwości Schumanna może wpływać na organizm człowieka i pomagać w relaksacji oraz wprowadzeniu w stan spokoju i wspomagać zasypianie. Dodatkowe korzyści dla organizmu, które przypisuje się częstotliwości Schumanna to: wzmocnienie układu odpornościowego, obniżenie ciśnienia krwi, szybsze gojenie ran, wzmocnienie funkcji poznawczych.

Ze skrócenia latencji snu pod wpływem generatora rezonansu Schumanna można wywnioskować, że fale mózgowe uczestników rezonują do fal 7,83 Hz emitowanych przez urządzenie i relaksują ciało, dzięki czemu ludzie mogą łatwo zasnąć i wydłużyć całkowity czas snu.

Warto jednak zauważyć, że skuteczność generatora rezonansowego w częstotliwości Schumanna może być różna dla różnych osób. Nie ma jeszcze jednoznacznych dowodów naukowych potwierdzających jego skuteczność, ale wielu ludzi zgłasza korzyści w zasypianiu i jakości snu po użyciu takiego generatora. Każdy organizm może reagować inaczej, więc warto eksperymentować, aby dowiedzieć się, czy ten rodzaj technologii działa dla Ciebie.

Programowalny generator impulsowy ultra-niskoczęstotliwościowy Wa-ve

Ten generator zasilany jest wbudowaną baterią litową. Ładowanie przez port micro USB. Moc i częstotliwość można ustawić według własnych potrzeb.

Generator impulsów Schumanna LiebeWH

Ten generator impulsów o bardzo niskiej częstotliwości Schumanna 7,83 Hz od firmy LiebeWH , charakteryzuje się wysoką dokładnością i stabilnością. Jest bezpieczny w użyciu.

Ten generator fal pozwala zrelaksować się fizycznie i psychicznie, poprawić percepcję dźwięków i obrazów przez ludzkie ciało, wzmocnić zdrowie, poprawić wydajność pracy i obniżyć stres psychiczny.

Generator Schumanna od firmy Nobsound

Ten generator został stworzony przez firmę Nobsound & Douk Audio – grupę entuzjastycznych fanów muzyki i profesjonalnych ekspertów audio. Firma projektuje i wykonuje różne urządzenia audio, w tym wzmacniacze, przedwzmacniacze gramofonowe, wzmacniacze słuchawkowe, przetworniki cyfrowo-analogowy, przełączniki audio itd.

Ten generator nadaje się do zastosowania w przestrzeni audiowizualnej – w celu poprawy pola dźwiękowego i efektów audiowizualnych. W sypialni pomaga uspokoić nerwy i leczyć bezsenność. W biurze może być zastosowany do relaksu i poprawy wydajności pracy oraz stworzenia kreatywnej atmosfery inspiracji.
Zdecydowanie zalecamy zakup 2 generatorów Schumann dla jak najlepszego doświadczenia i imponujących skutków działania.

Generator rezonansowy fal o bardzo niskiej częstotliwości Eujgoov

Ten generator rezonansowy wykorzystuje wysokiej jakości komponenty do wykrywania częstotliwości, wysoce stabilny układ impulsowy, dokładny kondensator korekcyjny, dokładną regulowaną rezystancję z wieloma pętlami i ekranowany kondensator stały.

W zestawie znajduje się kabel. Generator jest łatwy w instalacji i obsłudze.

Podsumowanie

W tym wpisie poruszyliśmy z grubsza tajemnice częstotliwości Schumanna i przedstawiliśmy różnorodne urządzenia, które mogą pomóc w generowaniu tych magicznych fal. Częstotliwość Schumanna, będąca naturalnym rytmem Ziemi, oferuje liczne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Badania pokazują, że eksponowanie się na tę częstotliwość może przynieść znaczne poczucie ulgi,redukcję stresu i poprawę snu oraz zwiększyć energię i koncentrację. Te wszystkie korzyści oferuje przede wszystkim naturalne źródło: wyładowania elektromagnetyczne powstające pomiędzy jonosferą a powierzchnią Ziemi.

We wpisie zaprezentowaliśmy też generatory Schumanna, które umożliwiają korzystanie z tych właściwości w naszym własnym domowym środowisku. Jeśli szukasz naturalnych metod poprawy jakości życia, eksploracja częstotliwości Schumanna i wypróbowanie tych urządzeń może okazać się kluczem do harmonii i dobrej kondycji zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Niech magiczne fale Schumanna poprowadzą Cię w stronę wewnętrznego spokoju i równowagi!

Słodkich snów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *