Trzy rady na jedną dolegliwość

Multitasking? Zapoznaj się z artykułem w wersji audio
sleep
Photo by Matheus Vinicius on Unsplash

Jeśli masz trudności z zasypianiem, a czasem miewasz, bo jesteś człowiekiem, zastosuj poniższe sposoby na zasypianie, o których już wiesz od dawna, ale zapominasz z nich skorzystać:

1) Jeśli obracasz w głowie listę ekscytujących lub wyjątkowo ciemiężliwych spraw, którymi masz zająć się nazajutrz, usiądź, weź notes i spisz wszystko, co przychodzi ci do głowy. W ten sposób o niczym  nie zapomnisz, a dzięki przeniesieniu tych spraw do pamięci zewnętrznej, zapewnisz sobie spokoju umysłu akurat na tyle, ile potrzeba by zasnąć.

Wypróbuj tego sposobu również wtedy, gdy buzujące w Tobie emocje nie mają nic wspólnego z listą spraw do załatwienia, a dotyczą jakieś przykrej sytuacji, do której już nie ma powrotu.

2) Przeprowadź sobie profesjonalną sesję oddechową: licząc powoli do czterech (w odstępach sekundowych) wdychaj powietrze, licząc znowu do czterech zatrzymaj właśnie zaczerpnięte powietrze, licząc dalej, od początku do czterech, powolutku wypuszczaj powietrze, licząc po raz czwarty do czterech nie wydychaj i nie wdychaj, zostań z tym, co masz. I tak kilka razy. Pogłębione oddychanie przeponowe ma pozytywny wpływ na nerw błędny, który odpowiada za relaksowanie organizmu

3) Połóż się na brzuchu, z jedną nogą wyprostowaną, a drugą zgiętą w kolanie (cała ugięta noga leży na łóżku) i podciągnij kolano trochę w kierunku klatki piersiowej (z drona wyglądać to będzie jakbyś miała się czołgać).

Słodkich snów.


Przeczytaj także:

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *